חדשות

  עם ברק בעיניים: אהוד ברק מונה ליו"ר חברת הקנאביס הרפואי אינטרקיור

  קנאביס רפואי

  מארק טווין כתב פעם ש"הרעם הוא מרשים, אבל זה הברק שעושה את כל העבודה". כתב וצדק. הנה, אהוד ברק עוד לא נכנס לתפקיד החדש שלו כיו"ר חברת הקנאביס הרפואי "אינטרקיור" (Interqure) וכבר מניית החברה זינקה בכ – 50% בתוך שלושה ימים בלבד. והיד עוד נטויה.

  חברת "אינטקיור", שבקרוב תשנה את שמה ל"קנדוק פארמה". כבר נסחרת בבורסת תל אביב וברשותה רישיון לגדל, לחקור, לייצר ולשווק קנאביס רפואי. היא כבר חתמה על הסכמים מקדימים לרכישת מלוא השליטה בחברת "קנדוק פארמה" והיא תהפוך ממש בקרוב לבעליה הבלעדיים. מה שיהפוך אותה לחלוצה. שכן היא תהיה החברה הציבורית היחידה שמחזיקה ברישיון קבוע לעסוק בכל שרשרת הגידול והשיווק של קנאביס רפואי הנסחרת בבורסה בתל אביב.

  "אינטרקיור" ממנה את ראש הממשלה, הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר של ישראל – אהוד ברק ליושב ראש פעיל. הוא לא הולך להיות חותמת גומי. היקף המשרה שלו תעמוד על כ–40 שעות חודשיות. הוא גם יקבל תמורה בדמות שכר חודשי של כ–10,000 שקלים. ואף תועמד לרשותו תכנית אופציות מפנקת בהיקף של כ- 5% מערך החברה במחיר מימוש ממוצע של 3.2 שקלים למניה.

  כנראה ששירות ארוך בצה"ל עושה את זה. חייבים איזה פורקן אחרי כל כך הרבה שנים במערכת צבאית סגורה. אחרי הכול 4 שנות רמטכ"לות לא הולכים ברגל. הייתה זו ארץ נהדרת ששלחה את הרמטכ"ל בוגי יעלון לטיול אחרי צבא בהודו. והנה עכשיו אהוד ברק מסתער על שוק הקנאביס הרפואי המסחרי. חבל שהתוכנית "ארץ נהדרת" לא משודרת עכשיו. היא כבר הייתה עושה מזה מטעמים, כפי שהיא עשתה מהשחרור של יעלון.

  לצפייה במערכון של ארץ נהדרת במאקו

  אהוד ברק: "אני שמח להצטרף להנהלה הבכירה של החברה. קנאביס רפואי כבר הוכיח את הפוטנציאל שטמון בו לעזור ולשפר את חייהם של מטופלים רבים בכל רחבי העולם לרבות בעולם המערבי. שכבר זיהה, אימץ וממשיך לאמץ את הקנאביס כתרופה יעילה למחלות ותופעות רבות. אינטרקיור כבר קנתה לעצמה מעמד מכובד כדי לפרוץ לשווקים בינלאומיים. בכוונתי להוביל את אסטרטגיית החברה לצמיחה חובקת עולם ולקחת חלק פעיל בפיתוח העסקי שלה. כאשר החזון הוא להפוך את אינטרקיור (ששמה יהפוך בקרוב לקאנדוק פארמה) למובילה עולמית בתחום".

  חברת "אינטרקיור" היא חברה רפואית שאחזקותיה כוללות 2 פעילויות קיימות: היא מחזיקה ב – 17.3% מחברת "רגנרה" (Regenera). שמפתחת תרופות לאוטם ראש עצב הראייה (NAION – Nonarteritic anterior ischemic optic neuropathy). וצפויה להמשיך ולפתח מוצרים נוספים לשוק. מוצרים שמתעתדים למנוע ניוון עצבי. כמו כן, היא מחזיקה גם ב–9.3% מהאחזקות בחברת "נובלוסדקס" (NovellusDx), שמפתחת בדיקות לסרטן. כבר 2 חברות אירופאיות השקיעו לאחרונה בחברת NovellusDx. בנוסף להשקעה של שתי חברות ישראליות: Pontifax ו-OrbiMed.

  "אינטרקיור" נמצאת בשליטת אלכס רבינוביץ. שמחזיק 39% מהשליטה ומשקיעים בולטים נוספים הם אלטשולר שחם, שמחזיקים 8.9% מהשליטה. ומרדכי בן שח, שמחזיק 7% מהשליטה.

  עד לרכישותיה האחרונות של "אינטרקיור" החברה התמחתה בעיקר בייצור ובשיווק של מכשירי טיפול אישיים. כך למשל, היא פיתחה את המכשיר הלא פולשני להורדת לחץ דם גבוה – רספירייט (RESPeRATE). שכבר אושר לשימוש על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (ה–FDA). מוצרי החברה כבר נמכרים למשווקים שונים בעולם. בין היתר: למוסדות בריאות, חברות ציוד רפואי ובתי מרקחת. "אינטקיור" שהוקמה בשנת 2000 כבר שלחה זרועות ארוכות ויש לה משרדים בלוד, ניו יורק, ולונדון.

  לאחר פרסום דבר מינוי של ברק ליו"ר החברה אמר מנכ"ל "אינטרקיור", מר רואי זרחיה: "הנהלת קנדוק מקדמת בברכה את הצטרפותו של ברק ליושב ראש החברה. אני בטוח כי היכולות וכן קשריו הענפים בעולם יסייעו רבות להגשמת חזון החברה".

  נו, כבר קניתם מניות?

  אני רוצה מנוי למגזין הנהדר שלכם!

  עקבו אחרינו