כללי

  מהו אורך החיים של צמח הקנאביס?

  צמח

  בין אם אתם מטופלים שצורכים קנאביס רפואי ברישיון ובין אם אתם צרכני קנאביס לשעות הפנאי – בוודאי תוכלו להזדהות עם התסריט הבא: אתם ממש רוצים לעשן/לאדות קנאביס, תרים את כל הבית בחיפוש אחר פרח או לפחות איזה פירחון. אז סרקתם את שטיח השאגי שלכם עם זכוכית מגדלת, בדקתם אולי נפל לכם איזה פרח סורר בין הכריות של הספות בסלון, אפילו חיפשתם בעומק הארון ובבוידעם עד שלבסוף מצאתם איזה פרח ותיק חבוי בתוך מעיל החורף שלכם.

  אתם מבסוטים לאללה ברגע הראשון, אך ברגע שלאחר מכן אתם חושבים לעצמכם היי רגע, כמה חורפים כבר יושב שם הפרח…? ובכלל כמה זמן בכלל מחזיק פרח קנאביס? האם עדיין ניתן להשתמש בו? יש לו תאריך פג תוקף? הוא נראה די ישן ויבש. האם צריכה של צמח קנאביס ישן יכולה לסכן את הבריאות שלי? ובכלל כמה זמן פרח קנאביס נחשב טרי?

  אז האם יש לצמח הקנאביס תאריך תוקף?

  התשובה לשאלה מה הוא אורך החיים של צמח קנאביס תלויה בתנאי האחסון של הצמח. אם מאוחסן בתנאים אופטימליים, הרי שהוא יכול להיות בטוח לשימוש במשך תקופה די ארוכה.

  אם צמח הקנאביס נקטף, יובש ואוחסן בתנאים הנכונים, אורך חייו יכול להגיע מחצי שנה ועד לשנה. ואם מאחסנים את הצמח היטב, אפשר אפילו להשתמש בו לתקופה ארוכה יותר משנה, אפילו עד שנתיים.

  העניין הוא שסטלנים, מתוקף היותם מעופפים-משהו, לא מקפידים לשמור את הפרח בתנאים אידיאליים, ודוחים גם את העניין הזה למחר. ואם אין שליטה בלחות שבחלל האחסון, אם אין בקרה על הטמפרטורה שבה הצמח מאוחסן ובהנחה שהקנאביס נחשף לכמות מסוימת של תאורה, אז אורך חייו של הקנאביס יהיה קצר משנה.

  במקרים כגון אלו שאין שליטה בתנאי האחסון של הצמח, אורך חייו של הקנאביס יהיה עד חצי שנה מרגע מהקניה. אך אם מחליטים להשקיע בתנאי האחסון – הוא יוכל לשרת אתכם עד לשנה מיום הקניה ולעיתים אפילו שנתיים.

  חשוב גם להבין מה קורה לצמח הקנאביס במשך הזמן גם מנקודת מבט מדעית

  עם חלוף הזמן, הרכיבים המיוחדים שבצמח אובדים. רכיבים פעילים וחשובים כמו קנבינואידים או טרפּנים הופכים לפחות פעילים לאט לאט ומאבדים מעוצמתם. כאשר רכיבים כגון טרפּנים מתיישנים נרגיש שהצמח איבד מניחוחו ומטעמו. כתוצאה מכך, צמח קנאביס ישן ירגיש לנו חסר טעם וחסר ריח טרי. לעיתים קנאביס ישן מדי ידיף ריח רע ממש. באופן דומה מתנהגים גם הקנבינואידים והם חשובים עוד יותר בצמח. גם הם הופכים פחות פעילים עם הזמן מאחר והחומר הפעיל, ה-THC, מתפזר ומתנדף מן הצמח עם הזמן.

  ומה אומרים במחלקה האמריקנית הלאומית לסמים ופשע על אורך חייו של צמח הקנאביס?

  המחלקה האמריקנית הלאומית לסמים ופשע (The United Nations Office on Drugs and Crime) ערכה מחקרים על אורך החיים של צמח הקנאביס ואלו הם מסקנותיה:

  לאחר שנה, הקנאביס מאבד כ-16 אחוזים מכמות ה-THC
  לאחר שנתיים באחסון, הקנאביס מאבד כ-26 אחוזים משיעור ה-THC
  בתום שלוש שנים, מאבד צמח הקנאביס כ-34 אחוזים מכמות ה-THC
  לאחר 4 שנים מאבד הקנאביס כ-41 אחוזים מה-THC

  רוצים ליהנות מפרח הקנאביס לאורך זמן? כך תאחסנו אותו

  1.אחסנו את פרחי הקנאביס בתוך צנצנת זכוכית כהה (שלא יחדרו אור וקרני UV) אטומה (שלא תכנס לחות) עד כמה שניתן. בכל אופן, אין לאחסן את הצמח בשקיות פלסטיק שקופות ודקות שכן שקיות שכאלו אינן עמידות ללחות ולאור.

  2.אחסנו את הקנאביס במקום קריר, בטמפרטורה של 20 מעלות ומטה. אחסון קנאביס בטמפרטורות גבוהות וחמות חושף את הפרח לעובש. כמו כן, אין לשמור את הקנאביס בטמפרטורה נמוכה מדי, למשל במקפיא, מאחר וקרח פוגע בצמח. אפשר לשמור במקרר.

  3.אחסנו בלחות נמוכה. מאחר ופטריות ועובש משגשגים בתנאי לחות, ואלו מסוכנים לבריאות שלנו וכן לבריאות הצמח, הקפידו לשמור את הצמח בתנאים יבשים עד כמה שניתן.

  בחנו את צמח הקנאביס הישן שמצאתם

  אם נחזור לרגע לפרח הקנאביס הישן שנמצא בכיס של מעיל החורף, אז הנה כמה פרמטרים שיעזרו לכם לקבוע אם הוא בטוח לשימוש:

  1.שימו לב האם הצמח מעופש? אם הצמח אוחסן בתנאי לחות אז ייתכן מאוד והוא כבר פיתח עובש. לכן אסור בשום פנים ואופן לצרוך אותו.

  2.האם הקנאביס הישן שמצאתם יבש מאוד? אם הפרח מכוסה אבק, אז הוא כנראה ישן מדי ולא כדאי להשתמש בו.

  3.הריחו את הפרח, האם יש לו ריח טרי? אם יש לו ריח טוב, אפשר להשתמש בו. אולם אם הוא מדיף ריח רע ואינו טרי, אין להשתמש בו.

  4.איך המרקם של הקנאביס הישן שמצאתם? אם הפרח ספוגי וכאשר אתם מפרקים אותו אין סאונד, אז הקנאביס לח ועבש. אם הקנאביס נשבר בקלות רבה והופך מיד לאבקה, אז הוא ישן מדי.

  חומר (טוב) למחשבה…

  ברמת העיקרון, אם אתם סבורים שהפרח שמצאתם הוא ישן מדי והוא רק במצב די רע, זה לא כזה נורא, בטח לא סוף העולם. אפשר גם במצב כזה לצרוך אותו, אך לא יהיה לו טעם טוב, ומאחר ורוב הקנבינואידים התנדפו ממנו לא תחוו את תחושת ה-"היי" המצופה.

  בשורה התחתונה, צמח ישן לא גורם למחלות או למוות, חלילה. להוציא קנאביס עבש. אם הצמח שלכם אוחסן בתנאי לחות גבוהים אז הוא בוודאי סובל מעובש וכדאי מאוד שלא לצרוך אותו. כמו כן, אם הפרח פיתח נקודות דהויות בשילוב עם עובש, או אם יש לו ריח מאוד מאוד מוזר, ריח מסריח מאוד ושונה מאוד מריח הקנאביס – אז עדיף שלא לצרוך אותו. פרח מעובש יכול לגרום למחלות, אז הישמרו.

  אני רוצה מנוי למגזין הנהדר שלכם!

  עקבו אחרינו