לגדל בבית

  גידול קנאביס: איך לגדל קנאביס בבית בשיטה הידרופונית

  איך מגדלים קנאביס בבית?

  למה התאורה כל-כך חשובה ובאלו נורות כדאי להשתמש? מתי וכמה להשקות? איך מנביטים ומתי שותלים? ואילו אביזרים נחוצים להתחלת הגידול בבית? עד שיסתיימו הוויכוחים האם קנאביס (מריחואנה) צריך להיות חוקי, יש הרבה מאוד אנשים שמקימים בבית מיני חממה ומגדלים קנאביס לצרכים הרפואיים שלהם.

  ויש גם גידול קנאביס ביתי – מדריך למתחילים

  לצערנו חלקם עושים זאת ללא אישור ועל כך מסופחים לקטגוריה "פושעים". אז איך עושים את זה? כי הרי מדובר בצמח וצריך לדעת לטפל בו נכון. יש 4 דברים עליהם עומד גידול ביתי של קנאביס והם בעצם הדברים שעליהם עומד כל צמח בעולם ובטבע: אור, מים, אדמה (ובמקרה שלנו – תערובת שתילה) ואוויר.

  תערובת שתילה – אדמה/קוקוס

  תערובת אדמה/קוקוס ניתנות לרכישה בכל משתלה אך יש שוני בין קנאביס לצמחים אחרים ולכן עדיף לקנות תערובת אוורירית מעל לנמצא במשתלות הרגילות.

  מים

  יש בכל ברז (למרות שלסנן אותם מהלכלוך בהם יעשה רק טוב).

  אור

  כעת נגיע לנושא הכי חשוב והוא האור, כאן יש לשים את הדגש על עוצמת האור ויש כאלה שמשתמשים בשתי נורות לאורך תהליך גדילת הצמח. נורה לגידול ביתי של קנאביס היא נורה מקצועית הנקראת נורת נתרן בלחץ גבוה (נל״ג) ובאנגלית: HPS ניתן להשיג בחנויות ייעודיות של גידול צמחים וקנאביס. עכשיו אחרי שיש לנו מים, תערובת שתילה ואור נעבור יחד עם הקנאביס תהליך של 3 שלבים שהם: הנבטה, צמיחה ופריחה.

  הנבטה

  הנבטה אפשר לעשות בשתי דרכים, או לשתול את הזרעים ולחכות שינבטו בתוך האדמה או להניח אותם בחוץ על מצע של מים (לא יותר מדי) ולחכות שינביטו איזה זרעון קטן לבן שזה אומר שהזרע מתחיל לנבוט. אחרי שהוא מגיע לגובה של כ-3 ס"מ אפשר כבר לשתול אותו.

  שתילה

  לוקחים כלי עם ניקוז טוב, ממלאים אותו באדמה ושותלים את הזרע כאשר ה"זנבון" שורש שיצרנו בלחות ובמים צריך להיות כלפי מטה. חשוב מאוד לא להניח יותר מדי אדמה על הזרע ולא להדק מדי אלא להשאיר אוורור, משום שיותר מדי אדמה ולחץ עלולים לחנוק את הצמח והוא לא יתפתח כראוי או בכלל. עכשיו הזרע שלכם יצמח לכיוון האור וכאמור, לאור המיוחד הנכון של המנורה. יש כאלה שתולים נורת פלורסנט אבל מהאור שלה לא צומחים שתילים חזקים, לכן כדאי מאוד להשתמש בנורת לחץ גבוה או נורת לד איכותית.

  אוורור

  צמח הקנאביס בגידול ביתי זקוק לאוורור. לכן אפשר להציב מאוורר קטן ליד הצמח, לא בעצמה גבוהה, אבל לדאוג שתהיה סירקולציה של אוויר. כמובן שתחלופה טובה של אוויר מחוץ לחלל הביתי חשובה אחרת הצמח ייחנק ויפסיק לגדול.

  העברה לאדמה

  אחרי שצצו עלים על הנבטים, יש להעביר את השתיל הקטן הזה לאדנית גדולה יותר ולהשקות אותה. באדנית חייבים להיות חורים בתחתית כדי לאפשר מעבר של מים ואויר לצמח.

  צמיחה תחת המנורה

  צמח קנאביס מתחזק תחת האור ולכן יש לספק לו תאורה בשעות קצובות ובעצמה מסוימת יחד עם חלוקה של שעות חושך. בזמן הצמיחה הצמח משריש, מפתח ענפים, מתחזק – וכל אלה יעזרו לו להחזיק את הפרחים שלו שהם בעצם הקנאביס שאנחנו שואפים אליו. יש לשים לב כי הצמח לא קרוב מדי למנורה ושאין צריבות של קרינה והתעוותויות של חום על העלים הקרובים למנורה.

  השקיית הצמח

  חשוב מאוד לשמור על אדמה לחה של הצמח, לכן צריך לבדוק בעזרת האצבע אם יש לחות. אם לא, זה סימן שיש להשקות אותה וצריך לתת לה מספיק מים עד שהם יוצאים מהחורים בתחתית האדנית – זה הסימן שהם הגיעו גם לשורשים.

  פריחת זרעי נקבת צמח הקנאביס

  החומר הפעיל בצמח הקנאביס נמצא בתפרחת הנקבה. לכן, כאשר שותלים את הנבטים, יש להפריד נקבות וזכרים על מנת שלא יהיו תאי זרע הבאים על חשבון חומר פעיל. קיימת היום האופציה לרכוש זרעים של נקבות בלבד כך שתהיו בטוחים שב- 99% תהיה לכם פריחה של קנאביס סנסימיליה (נקבה ללא הפריה).

  גידול קנאביס – קטיף וייבוש

  לאחר שצמח הקנאביס סיים את מחזור הפריחה שלו (זאת תוכלו לדעת לפי נתוני החברה שמכרה את הזרע או לפי הבחנה מקרוב של סימנים המעידים על הבשלה), יש לייבש את תפרחת הקנאביס בחושך עם אוורור קליל ותנאי לחות אופטימליים. לאחר מכן שמרו את הפרחים בכלים אטומים לאוויר.

  אני רוצה מנוי למגזין הנהדר שלכם!

  עקבו אחרינו