חדשות

  שמי נבדה נצבעו ירוק כאשר אושרה סופית לגליזציית קנאביס

  נבדה

  נראה שהחדשות בנושא לגליזציית קנאביס לא מפסיקות להגיע אלינו מארצות הברית. רק בשבוע שעבר חגגו תושבי נבדה את אישור הצעת החוק המתירה שימוש, גידול ומכירה של קנאביס לאנשים בני 21 ומעלה. החדשות האלו שימחו רבים והוציאו אלפים לחגוג ברחובות. היו שם זיקוקים בצבע ירוק כמובן, הרבה שמחה ברחובות, מוסיקה, תורים גדולים וכסף שהלך ואזל מהכספומטים עקב ריבוי רכישות של קנאביס.

  אבל הדובדבן של החגיגות היה ללא כל צל של ספק החתונה של מארק ואנה. חתונת בני הזוג נערכה ממש בתוך חממת קנאביס. חדי העין יכולים לזהות בתמונת הזוג המאושר את צמח הקנאביס המוצמד לדש הז'קט של החתן, מארק. ומי שניחן בראיית נץ, יבחין שגם בזר של הכלה אנה שזורים צמחי קנאביס לצד פרחים מהממים רגילים. החתן המאושר מארק סיפר שהוא עדיין מתקשה להאמין שהוא קיבל לפני יומיים קבלה רשמית על רכישת קנאביס, זה לא נתפס שזה מעל השולחן וחוקי לחלוטין, הדגיש מארק.

  חוקי הקנאביס החדשים בנבדה

  ניתן לראות בנקל שנבדה היטיבה לשרטט את הגבולות ומאוד ברור לתושבי המדינה כיצד יש לנהוג. כך למשל, חל איסור מכירה ושימוש לאנשים מתחת לגיל 21. יתרה מכך, מותר לאדם הפרטי לגדל בביתו עד 6 צמחי קנאביס בלבד, ואסור שקניה פר אדם תעלה על 28 גרם. עם זאת, העישון במקומות ציבוריים דוגמת: פאבים, מועדונים, פארקים או קזינו – הינו אסור בתכלית האיסור.

  מה שקורה בלאס וגאס, נשאר בוגאס?

  בכך הופכת נבדה למדינה ה-8 בארצות הברית שמצטרפת למהפכת הלגליזציה של קנאביס ששוטפת הן את ארצות הברית והן מדינות רבות נוספות. את התודה והברכה חייבים התושבים לעצמם. זאת מאחר והיו אלו התושבים שאישרו את המהפך והם עשו זאת דרך משאל עם דמוקרטי.

  ביום ראשון, עת אושר החוק, עמדו אלפי אנשים בתורים ארוכים כדי לרכוש לעצמם קצת קנאביס חוקי והסנטור טיק סגרבלום, ממובילי מאבק לגליזציית הקנאביס בנבדה צולם ותועד בכל רשתות הטלוויזיה כשהוא רוכש קנאביס. בראיון לרשת CNN ציין סנטור סגרבלום שהוא שמח מאוד שכעת המדינה מתחילה להרוויח, והרגיע – שתעשיית הקנאביס הינה ותהיה גם בעתיד מהתעשיות המפוקחות ביותר במדינה.

  וסנטור סגרבלום צודק, מרגע שקנאביס הופך לסחורה ככל הסחורות הוא מכניס הון עתק למדינה במיסים. הנה, רק לא מזמן פרסמה מדינת קולרדו את ההכנסות שלה ממסי הקנאביס ונראה שהם עומדים סכום אסטרונומי של חצי מיליארד דולרים במשך שלוש שנים. קולורדו, כזכור, אישרה שימוש בקנאביס בשעות הפנאי לפני 3 שנים, ב-2014, ומאז הכניסה לקופתה הון עתק ממיסים על קנאביס. על פי התחזיות לגלזציית הקנאביס בנבדה צפויה להכניס לקופת המיסים של המדינה כ-60 מיליון דולרים בשנתיים הקרובות.

  סיכום עיקרי חוקי הקנאביס החדשים בנבדה

  רגולציית גידול ביתי: מותר לאדם לגדל עד 6 שתילי קנאביס. אך אם יש 2 מבוגרים בבית, ניתן לגדל עד 12 שתילים. במידה ויש עוד אדם בוגר בבית, לא ניתן לשלש את הכמות. הכמות המקסימאלית למשק בית אחד עם 2 מבוגרים או יותר עומדת על 12 שתילים.
  מגדלי קנאביס מסחריים חייבים לציית לחוקים ולרגולציות המקומיות.

  צריכת קנאביס במקומות ציבוריים אסורה! העובר על איסור זה ייקנס ב-600 דולרים.

  שירות משלוחי קנאביס אסור בנבדה (כלומר, שירותי חברה כמו "טלאגרס" לא חוקיים גם בנבדה).

  יושת מס של 15% על מרכזים מסחריים שסוחרים בצמח הקנאביס.

  אזרחי נבדה, אם כן, לא יראו יותר את השלט המוכר לנו כל כך מהסרט "לעזוב את לאס וגאס":
  אז האם באמת מה שקורה בוגאס נשאר בוגאס?
  ימים יגידו…

  אני רוצה מנוי למגזין הנהדר שלכם!

  עקבו אחרינו