חדשות

  טרודו הבטיח, טרודו מקיים: ב–17 באוקטובר קנדה עוברת ללגליזציה של קנאביס!

  דגל קנדה

  עד עכשיו ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו הצליח להרשים את הבנות וחובבי הגברים המסוקסים באשר הם. הוא גבר יפה, בנוי לתלפיות, יכולת הנאום שלו מרשימה, בהחלט חגיגה לעיניים ולאוזניים. בעוד מספר ימים יצטרפו לחוג המעריצים והמעריצות, הגדול ממילא, עוד מיליונים רבים – חובבי קנאביס.

  טרודו הצהיר כבר במסע הבחירות שלו שבכוונתו להפוך את הקנאביס לחוקי בקנדה, הבטיח ומקיים. זה קורה ביום רביעי השבוע ב-17.10 כשקנאביס יהפוך חוקי בפדרציה הקנדית. חוק זה ממצב את קנדה כמדינה השנייה בעולם שבה צריכת קנאביס בשעות הפנאי תהיה חוקית, שנה אחרי שאורוגוואי כבר השלימה את הלגליזציה במדינה.

  קנדה שכבר מזמן התירה את השימוש בקנאביס רפואי ונחשבת היום ללא פחות ממעצמת קנאביס מנסה להילחם בשוק השחור ובפשע ומעוניינת ליהנות מהרווחים במקומם. רווחים אותם היא מתכוונת לקבל ממיסוי קנאביס, ואף מבטיחה להחזיר אותם בחזרה לאזרחים, בדמות השקעה בחינוך, תשתיות ומחקר.

  מתכוננים ללגליזציה בפדרציה

  כל קנדה כמרקחה. עסקים לכל אורכה ורוחבה של המדינה, החל מענפי הקמעונאות דרך עסקי החקלאות והתיירות ועד לענף ההיי-טק מתכוננים ליום הזה כבר זמן רב. תחילה רצו הליברלים שהחוק יכנס לתוקפו כבר ב-1 ביולי השנה, הלא זהו יום העצמאות של קנדה ("Canada Day"), אך הם נאלצו להמתין. גם הממשל הקנדי לקח את הזמן כדי להתכונן היטב, כפי שעלה מדבריו של טרודו במסיבת עיתונאים כבר ביוני השנה.

  ראש ממשלת קנדה טרודו אמר במסיבת העיתונאים: "שמענו בצורה חדה מכל הפרובינציות שהן זקוקות לזמן להתכונן ללגליזציה. זמן כדי להקים חנויות וחנויות מקוונות, להכשיר מוכרים, מגדלים ומשווקים. צריך גם זמן על מנת להתכונן ליישום החלטות הממשל הפדרלי. אנחנו רוצים לעשות את זה נכון, ולתת לכולם את הזמן להתכונן למעבר חלק בכל מובן".

  ואכן יש סיבות טובות להתכונן למהלך הזה מראש. מאחר ואין עוד הרבה מדינות בעולם המערבי שכבר התירו שימוש חופשי בקנאביס קנדה תצטרך לעמוד כחלוצה בתחום ולענות על לא מעט שאלות קשות כגון: שימוש של קנאביס במקום העבודה, באוניברסיטה, בנהיגה, בחינוך, בזוגיות, במשפחה ועוד.

  כאשר הממשל הפדרלי של קנדה אישר מוקדם יותר השנה לגליזציה של קנאביס הוא הותיר להחלטת הפרובינציות השונות כיצד למכור את הצמח וכיצד הלקוחות ירכשו אותו. וכך נולדו חוקים חוצי פרובינציות דוגמת גיל המינימום שנקבע על 18 שנים. מתחת לגיל זה חל איסור על מכירת הצמח. וכן חוקים מקומיים כמו היתר לגדל עד 4 צמחים בבית ברוב הפרובינציות למעט מניטובה וקוויבק, שם אסור לגדל. בנוסף, במרבית הפרובינציות הוחלט כי מותר לאדם לשאת ולהסתובב עם עד 30 גרמים ברחוב או במקומות ציבוריים.

  יש גם חוקים שונים בפרובינציות בכל מה שנוגע לרכישת קנאביס. חנויות ומכירות און-ליין בפרובינציה מניטובה יהיו מוגבלות לסקטור הפרטי. בעוד שבפרובינציות כגון נובה סקוטיה, ניו ברנזוויק וקוויבק המכירות יהיו תחת ניהול ממשלתי באופן בלעדי. ובכל מה שנוגע לצריכת קנאביס בפועל בחוץ – החוקים החלים על עישון סיגריות יחולו גם על צרכני קנאביס.

  נכון להיום יש פרובינציות שהן מוכנות יותר ל – 17.10 כגון ניו ברנזוויק שכבר הספיקה לבנות רשת של חנויות לממכר קנאביס. בעוד שפרובינציות קנדיות אחרות דוגמת נוּנַאווּט שלא העבירה את חוקי הקנאביס עדיין, פחות מוכנות.

  כבר יש לכם כרטיס לקנדה?

  זה מה שתוכלו לעשות שם עם קנאביס על פי החוק הפדרלי החדש:

  • תוכלו לרכוש צמח קנאביס טרי או מיובש, שמן קנאביס או זרעים מחנויות. אם אין בנמצא חנויות ניתן לרכוש ישירות ממוכרים און ליין שקיבלו רישיון פדרלי לסחור בקנאביס.
  • מותר להסתובב עם עד 30 גרם קנאביס או כמות מקבילה של שמן בציבור.
  • מותר לסחור בעד 30 גרם קנאביס – צמח או שמן – עם בגירים אחרים.
  • מותר לגדל עד 4 צמחים בכל משק בית נתון.
  • מותר להכין בבית, לשימוש עצמי, מגוון מוצרי קנאביס ובלבד שלא נעשה שימוש בחומרים מסוכנים נוספים בתהליך.

  אם אתם כבר נמצאים בקנדה או כבר על המטוס ורוצים לצרוך קנאביס, למרות החוקים הפדרליים – כדאי מאוד לבדוק מה הם החוקים בפרובינציה שבה אתם נמצאים ולעמוד בכללים אלו.

  אני רוצה מנוי למגזין הנהדר שלכם!

  עקבו אחרינו