חדשות

  אוהל גידול הידרופוני חייב סופח לחות

  סופח לחות

  אז יש לכם אוהל גידול, יש לכם זרעים וצמחים, התקנתם תאורה מתאימה ומערכת השקיה, יש לכם גם מוטיבציה גדולה להצליח אך האם אתם יודעים כל מה שצריך לדעת על שמירת רמות מתאימות של לחות באוהל הגידול?

  אם אתם טרם התוודעתם לנושא, זה לא נורא, העיקר שאתם כאן כי אנחנו כעת נדגים לכם כיצד מווסתים את רמות הלחות באוהלי גידול הידרופוניים.

  אוהלי גידול

  אם החלטתם לגדל את הצמחים ההידרופוניים שלכם בתוך אוהל גידול אז יש כמה דברים שאתם חייבים לדעת. תחילה, יש לציין שהבחירה באוהל היא בהחלט טובה. אוהלי גידול מאפשרים לנו לגדל מגוון די נרחב של צמחים לאורך כל ימות השנה, ללא כל תלות באקלים שבחוץ. אוהלי גידול הם סביבה נפלאה לגידולים הידרופוניים גם מאחר שניתן לשלוט בכל תנאי הסביבה ולווסת את הגידולים כאוות נפשנו. באוהלים ניתן לספק סביבה המעודדת ספיגה טובה של חומרי הזנה ובמקביל האוהל חוסם היטב כניסה של כל מיני יצורים בלתי רצויים וכן רבות ממחלות הצמחים.

  חשיבות הלחות באוהלי גידול

  הסיבה העיקרית שבעטיה יש לספק לצמחים סביבה בה רמת הלחות היא יחסית גבוהה היא שצמחים זקוקים למים על מנת לחיות. ועל אף שהם סופגים מים דרך השורשים ומערכת ההשקיה, חשוב להבין כי גם חלקים אחרים של הצמח, למשל העלים והגזע, צריכים לקבל גם הם מים. וליתר דיוק, צמחים צריכים לספוג גם אדי מים. ללא לחות או כאשר הלחות גבוהה מדי בסביבת הגידול הצמחים לא יתפתחו.

  מה קורה כאשר רמות הלחות נמוכות מדי?

  רמות לחות נמוכות באוהל הגידול יגרמו לצמחים שאוהל להאטה בהתפתחות. זה קורה מאחר שרמות נמוכות של לחות על שטח הפנים של העלים מאלצת את הצמחים להתאמץ יותר יותר כדי לספוג קצת לחות. התוצאה – חיי צמחים קצרים. ואם יש לחץ על השורשים לספוג מים ולחות הם נכנסים מצב של עקה, למצב שבו הצמח לא יכול לספוג גם את כל חומרי ההזנה שמספקים לו.

  כאשר הצמח נמצא במצב של סטרס הוא עמיד פחות למחלות ולמזיקים. תופעה נוספת שמתרחשת כאשר רמות הלחות נמוכות היא שהשורשים לוקחים את כל הלחות והמים ולא משאירים לחות לשאר חלקי הצמח, והתוצאה – עלים שרופים בקצותיהם.

  מה קורה כאשר רמות הלחות גבוהות מדי?

  באופן כללי, צמחים הידרופוניים הגדלים באוהל גידול זקוקים לרמות גבוהות של לחות, אבל לא לרמות גבוהות מדי. רמות גבוהות מדי של לחות גורמות להיווצרות של עובש, ליצירת סביבה אופטימלית להתפתחותן של בקטריות מזיקות, הן מפחיתות את יכולת קליטת הפחמן הדו חמצני הדרוש ליצירת פוטוסינתזה ומרדימות את השורשים ואת היכולת שלהם לספוג מים.

  סופח לחות, מאווררים ומזגנים – כך מווסתים רמות לחות באוהל גידול

  שמירה על רמות נאותות ומתאימות של לחות היא חשובה, כאמור, לבריאות הצמחים ההידרופוניים. לכן, חשוב לדאוג לווסת את רמות הלחות באוהל לצד שמירה על הטמפרטורה באוהל, תאורה, אוורור ורמות PH. כך מווסתים את רמות הלחות באוהל:

  אוורור מתאים

  התקנת אוורור באוהל הגידול היא חשובה מאוד מאחר שהמאוורר קשור גם לרמות הלחות. מאווררים מאפשרים סירקולציה של אוויר ומפיצים אותו בצורה שווה יחסית לכל הצמחים ולכל חלקי הצמחים. האוורור מבטיח חילוף אוויר בין הפנים לבין החוץ ומונע התפתחות של מיקרואורגניזמים מזיקים. את האוורור יש לקבוע במהירות מתונה. אם המאווררים יסתובבו מהר מדי הם ייבשו את האוויר באוהל מאדים וממים ויעכבו ספיגה של חומרי מזינים.

  אוורור אוהלי גידול

  ניהול הטמפרטורה באוהל הגידול

  גנן הידרופוני שמגדל את צמחיו באוהל גידול צריך לדעת גם לנהל את הטמפרטורה. אוויר קר נופל מבעו מטה, בשל דחיסות החלקיקים. טמפרטורה נמוכה גם מבטיחה רמות לחות גבוהות יחסית. כדי לנהל את הטמפרטורה באוהל הגידול אפשר להתקין מזגנים או אמצעי חימום, תלוי המצב הטמפרטורה. ובנוסף, גם הפחתת עוצמת התאורה האולטרה סגולית יכולה לעזור בניהול הטמפרטורה, במידה וחם מדי.

  סופח לחות באוהל הגידול

  אחד העזרים הכי חשובים שיכולים להיות לגנן הידרופוני הוא סופח לחות. סופח לחות זהו מכשיר שביכולתו לספוג לחות עודפת מהאוהל. כמו כן, חשוב לשלב סופח עם מד לחות, שיעזור לנו בקביעת רמות הלחות המדויקות באוהל.

  אני רוצה מנוי למגזין הנהדר שלכם!

  עקבו אחרינו