לגדל בבית

  אתם שאלתם שאלות בנושא גינון הידרופוני, המומחים שלנו השיבו

  גידול הידרופוני

  להיות גננים הידרופוניים זה מלהיב, אפילו מרגש, לטפח בעצמנו גינה משלנו, אבל כאשר נמצאים בתחילת הדרך עולות מלא שאלות וחשוב שיהיו לכם תשובות מאת אנשים מנוסים שכבר עשו את הדרך ולמדו, כך שתוכלו ללמוד מהניסיון והטעויות שלהם. בדיוק בשל סיבה זו, ריכזנו עבורכם בכתבה הבאה תשובות לשאלות רווחות מאוד בתחום הגינון ההידרופוני, בתקווה שגם אתם תמצאו תשובות לשאלות שמעסיקות אתכם.

  שאלות ותשובות בנושא זרעים והנבטה:

  שאלה: הזרע ששתלתי נבט אולם הוא לא מתעבה רק מתארך וגם אין עליו עדיין עלים. זה מצב תקין?
  תשובה: ככל הנראה לא מדובר במצב תקין. הנבט אמור להתעבות בשלב ההנבטה. בדרך כלל תופעה כזו מתרחשת כאשר אין לצמח די תאורה. לכן, מומלץ מאוד לקרב את מקור התאורה לצמח. יש לשים לב, לשלב ההנבטה כדאי להשתמש בנורת פלורסנט שהמרחק בינה לבין הצמח הוא כ-7 סנטימטר לערך.

  שאלה: זרעתי זרעים, אך הזרע לא נובט. מה עשיתי לא בסדר?

  תשובה: יכולות להיות סיבות רבות לכך שזרע אינו נובט, ביניהן: אין די אור, לחות גבוהה מדי או העדר לחות, השקיית-יתר (חשוב לשמור על סביבה לחה לא רטובה), אדמה מהודקת מדי שאינה מאפשרת לזרע לנבוט, זרעים ישנים מדי (לזרעים כאלו לוקח זמן רב יותר לנבוט), אחסון לא נכון של זרעים (יש לשמור זרעים במקום קר ומוצל בכלי קיבול או שקית אטומה לגמרי).

  שאלה: אני מתעתד לגדל מספר צמחים בגינה ההידרופונית שלי, האם כדאי להפריד או לשתול כמה זרעים באותו עציץ הנבטה?
  תשובה: המצב האידאלי הוא להקדיש לכל זרע עציץ בשלב ההנבטה. זה גם נותן לנו יותר שליטה על הצמח וגם מונע מצב שבו עולה הצורך להפריד בין שורשים של צמחים שונים שהסתעפו להם יחדיו.

  גינון ביתי

  שאלות ותשובות בנושא עלים:

  שאלה: אני רואה שהעלים החלו להצהיב, למה זה קורה והאם זה בסדר?
  תשובה: כאשר העלים מתחילים להצהיב זה סימן לא טוב וחשוב להבין מה מקור הבעיה. במידה והעלים הקטנים והחדשים בסדר והעלים הישנים והגדולים מצהיבים, אז חסר להם חנקן. במידה והעלים מצהיבים בין "ורידי" העלים אז הצמח סובל ממחסור במגנזיום.

  שאלה: הבחנתי שקצוות העלים התחתונים נוטים להתייבש. מה יכולה להית הסיבה לכך?
  תשובה: כאשר קצוות העלים מתייבשים יש לבדוק את רמת ה-PH ולוודא שהיא בסביבות 6. כמו כן, לעיתים תכופות זה קורה גם כאשר יש מחסור של אשלגן.

  שאלה: זיהיתי כתמים שחורים על גבי העלים, האם זה עקב חוסר של משהו או שזה מזיקים?
  תשובה: שתי התשובות שלך יכולות להיות נכונות. כתמים שחורים על עלים יכולים להיווצר גם עקב פלישה של מזיקים וגם עקב מצב של עודף לחות.

  שאלה: אני רואה נקודות לבנות על עלי הצמחים שאני מגדל. האם זה בסדר?
  תשובה: בעיקרון כתמים על גבי עלים אינם סימן טוב. כדאי מאוד לבחון את סוג הנקודות הלבנות ולאבחן את הבעיה בצורה יסודית. אם אתה שם לב שהנקודות הלבנות זזות, אז כן, יש כאן מזיק שכדאי מאוד להדביר ורצוי להדביר אותו עם הדברה אורגנית. במידה ומזהים שלא מדובר במזיק, אז הסיבה יכולה להיות מחסור בסידן.

  שאלות בנושא גבעולים

  שאלה: שמתי לב שהגבעולים מתעקמים עד שאני חושש שהם עומדים להישבר. מה עושים?
  תשובה: על פי רוב הסיבה לכך היא בעיה של מחסור באור.

  שאלה: הגבעולים שלי נצבעו במעין צבע סגלגל. זה אמור להדאיג אותי?
  תשובה: מצב כזה של גבעול סגול אינו תקין והוא יכול לנבוע מכמה סיבות: דישון יתר, עודף או מחסור בחנקן ולעיתים גם קור גורם לכך.

  שאלות בנושא ייחורים

  שאלה: אני רוצה לקחת ייחורים מצמח שאני מגדל. מה השלב הנכון לעשות את זה?
  תשובה: ייחורים לוקחים רק כאשר בצמח מגיע לגובהו מהקסימלי רגע לפני שלב הפריחה.

  שאלה: האם יש מצע מומלץ שבו כדאי לשתול ייחור?
  תשובה: אפשר לשתול ייחורים כמעט בכל מצע: סיבי קוקוס, אדמת שתילה, רוקוול, פרלייט, הידרוטון או גיפי. יחד עם זאת, אני ממליץ מאוד על שימוש ברוקוול או גיפי.

  אני רוצה מנוי למגזין הנהדר שלכם!

  עקבו אחרינו